KONWERTERY DAC, DVC

KONWERTERY DAC, DVC

Konwerter umożliwia zamianę (konwersję) sygnału analogowego na cyfrowy lub odwrotnie. 

Konwertery DAC (Digital Audio Converter) umożliwialją konwersję sygnałów audio z cyfrowego na analogowy. Konwerter Emmerson DAC 02 umozliwia podłączenie analogowego urządzenia audio, jak wieża Hi Fi, wzmacniacz czy amplituner kina domowego, posiadający wejście analogowe audio typu 2 RCA (2 cinch), do cyfrowego urządzenia źródłowego audio z wyjściem cyfrowym: optycznym gniazdem Toslink lub gniazdem elektrycznym RCA Digital Audio. 

Przykład połączenia: wiele nowych telewizorów nie posiada już żadnego analogowego wyjścia audio. Jedyne wyjście audio jakie ma telewizor to gniazdo optyczne Toslink. 

Do telewizora chcemy podłączyć wzmacniacz z kolumnami lub zestaw kina domowego, ale nasz sprzęt posiada tylko wejścia 2 RCA. Nasz sprzęt jest doskonałej jakości i nie zamierzamy go wymieniać tylko dlatego że nie posiada wejść cyfrowych, w końcu dźwięk którego słuchamy z głośników to dźwięk analogowy. Za pomocą konwertera Emmerson DAC 02 bez problemu wykonamy to połączenie.   

Konwertery typu DVC (Digital Video Converter) to konwertery spełniającą tę samą funkcję, tyle że dla sygnału video. Urządzenia starszej generacji posiadające wyłączenie gniazda SCART (EURO, takie jak telewizory, odtwarzacze DVD, odtwarzacze kasetowe VHS, bez problemu można podłączyć z najnowszym sprzętem z gniazdami HDMI za pomoca konwerterów SCART / HDMI:  Emmerson DVC 04 (HDMI-SCART) lub DVC 05 (SCART-HDMI) 

Połączenia sprzętu z gniazdami VGA, jak monitor czy komputer z wyjściem VGA, ze sprzętem HDMI zapewnią konwertery Emmerson DVC 03, V 714, V 716 lub V 717 w zalezności od potrzeb.

Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z naszymi konwerterami w zakładce "KONWERTERY AUDIO VIDEO".